V sobotu 30. marca sa Slovensko po desiaty raz zapojí do najväčšej svetovej kampane na ochranu planéty. Presne o 20:30 na hodinu zhasnú svetlá významných svetových metropol vrátane Slovenska. Symbolickým aktom podporia myšlienku akútnej potreby chrániť prírodné zdroje našej planéty.

WWF v poslednej Správe o stave planéty varuje, že ľudia ohrozujú už i vlastnú existenciu a pomôže nám len okamžitá zmena životného štýlu. Našu planétu dlhé roky ženieme na hranicu svojich možností. Prichádzame o lesy, naše moria a rieky sú zamorené plastami a ohrozuje nás klimatická zmena.

Spoločne to vieme zmeniť. Pomôže nám priniesť zmenu a lepšiu budúcnosť pre ďalšie generácie. Bez zdravej prírody nemáme budúcnosť a istý diel zodpovednosti je na každom jednom z nás. Ak chceme zmenu, musíme spojiť sily. Dajte si svoju osobnú výzvu ako napr.:

Vypnite na hodinu aj svoje sociálne siete. V sobotu 30. marca o 20:29, tesne pred okamihom, kedy zhasínajú svetové metropoly postnite čisto čierny obrázok s odkazom:

Túto hodinu vypínam #MojaHodinaZeme #Connect2Earth a označte @wwf_slovakia. Zaplavme internet a dajme tak najavo, že nám všetkým na našej planéte záleží.

oficiálne video Hodiny Zeme 2019 (Sk titulky)

mesačný kalendár pre záchranu Zeme (en)

zdroj:

www.hodinazeme.sk

www.earthhour.org