Dobrodružstvo s Earth School

Dnes viac ako 1,5 miliardy detí nemôže chodiť do školy. V reakcii na túto vzdelávaciu krízu UNEP a TED-Ed,  s podporou neuveriteľnej škály pedagógov a partnerských organizácií, spustili tzv. ŠKOLU ZEME. Projekt podporilo viac ako 30 organizácií vrátane spoločností National Geographic , WWF a  BBC,  ktoré ponúkajú špičkové videá, články a interaktívne zdroje, ktoré sa budú zdieľať po celom svete.  (Viac o iniciatíve).

Ide o bezplatnú edukačnú platformu, ktorá pozostáva z 30 dní environmentálnych dobrodružstiev (questov) dostupných pre učiteľov, rodičov, pre študentov alebo zvedavých obyvateľov Zeme všetkých vekových skupín.

Pripojte sa k Earth School po celom svete. Každý deň medzi Dňom Zeme (22. apríl) a Svetovým dňom životného prostredia (5. jún) objavujte niečo nové. Prostredníctvom videí, kvízov a pútavých učebných zdrojov zistíte, ako sme závislí na našej planéte.

Na EWOBOXE každý deň zverejníme jedno dobrodružstvo aj so slovenským úvodom. Zdieľajte a šírte tieto informácie s vašimi kolegami, rodinou a cez vaše sociálne siete. Chráňte a starajte sa o našu Zem.

Zdroj: EWOBOX